březen - červen 2015

Dětský klub bude probíhat každý pátek v době provozních hodin tzn. od 17:00 do 19:00.

20.3.2015 proběhlo první seznamovací setkání.

Na 27.3.2015 si přineste vyfouklé vajíčko a nějaké stužky, budeme vyrábět velikonoční ozdoby a vyzdobíme si klubovnu.

Pracovní pátek proběhl úspěšně, máme nazdobená vajíčka, zaseté osení, vyrobené ozdoby. Foto zde knihovnavrchy.rajce.idnes.cz/

Všem kteří se zúčastnili patří velké díky a ty, kteří se zúčastnit chtějí, rádi přivítáme.

3.4.2015 dozdobíme klubovnu, kluci a pánové se pokusí vyrobit pomlázky a všichni se domluvíme, co budeme připravovat na Den matek. Těšíme se na Vás!

V pátek se nám povedlo dozdobit klubovnu a hlavně uplést hodně pomlázek (tatarů). Dokonce se zapojily i holky:-) Děkujeme Liborovi, Romanovi a Kamilovi za trpělivost a pevné nervy. Andrea nám ukázala, jak si vyrobit velikonoční výzdobu, za což ji děkujeme, a vysloužila si tím vedení vánoční dílny, kterou uskutečníme až to bude aktuální :-) Foto zde knihovnavrchy.rajce.idnes.cz/

10.4.2015 zahájíme soutěž Večerníčkovy narozeniny. Pokud bude škaredé počasí a zima, přineste si každý svou oblíbenou hru a pokud bude hezky, budeme venku na dětském hřišti, tak si připravte hry, které rádi hrajete venku.     Ti starší - nezapomeňte přijít s návrhy co budeme dělat na Den matek a jestli vůbec budeme něco dělat.

V pátek jsme zahájili soutěž Večerníčkovy narozeniny a vyřádili jsme se venku kreslením křídami a hraním her. Bylo to kapánek divoké a někteří z nás se  i zranili :-( Zjistili jsme, že se musíme pořádně "sehrát" a vzájemně se respektovat. A o to se začneme pokoušet již tento pátek.

17.4.2015 předáme si 2. kolo soutěže Večerníčkovy narozeniny. Doneste si svou oblíbenou hru, budeme v klubovně za každého počasí. Při hraní her se pokusíme vzájemně tolerovat a "sehrát se".

Zahráli jsme si hry a rozdělili jsme se do dvojic - každý "malý" má svého velkého kamaráda. Den matek připravovat nebudeme, ale pokud se domluvíme a sejdeme se 1.5. ikdyž je svátek, vyrobíme maminkám přání.

24. 4. 2015 předáme si 3. kolo soutěže Večerníčkovy narozeniny. Budeme si povídat na téma Den země, zahrajeme si nějaké hry a uklidíme dětské hřiště.

Doneste si „pracovní“ rukavice.

V klubovně jsme si povykládali o Dni Země Den_Zeme.pdf, poskládali jsme skládačky zvířátek a o každém jsme si něco řekli. Potom jsme venku posbírali rozházené odpadky a řekli jsme si o nich pár zajímavostí přehled.pdf a pak již byla volná zábava.

I když je 1.5.2015 svátek, dohodli jsme se, že se s dětmi setkáme a vyrobíme nějaká přání pro maminky. Sraz bude již v 15:00 hodin v klubovně.

V pátek jsme se sešli v překvapivě hojném počtu a vyráběli jsme:-) Foto bude později, abychom před svátkem neprozradili nic maminkám :-) Fotky již jsou knihovnavrchy.rajce.idnes.cz/

8.5.2015 máme v plánu jít s dětmi na procházku, podrobnosti ještě upřesníme.

Byli jsme na procházce, poznávali květiny a opekli si párek, rohlík i jablko. I přes svátek se nás sešlo docela dost a bylo dobře :-) foto zde knihovnavrchy.rajce.idnes.cz/

15.5.2015 bude probíhat beseda o zdraví....Je určena pro všechny věkové kategorie, děti vemte rodiče s sebou :-) Pro děti nemáme připravenu žádnou zvláštní zábavu. V případě, že se jim beseda nebude líbit, mohou si v knihovně - klubu hrát.

22.5.2015 Proběhne ukončení Večerníčkových narozenin.

Ukončení se mohou zúčastnit pouze děti, které s námi soutěžily a plnily uložené úkoly, tzn. že Dětský klub bude tento den pouze pro tyto děti! Pokud máte doma něco z Večerníčků přineste to s sebou :-)

29.5.2015

vzhledem k tomu, že je Noc kostelů, která ve Vrchách bude začínat okolo 18:00 hod., chtěli bychom tam děti vzít, abychom svou účastí podpořili místní Krákorky. Více informací jste obdrželi osobně.